Meist

Kes me oleme?

MTÜ Tagavere Optimistidel on külaelu arendajatena mittetulundusvaldkonnas 20 aastane tegutsemise kogemus. Meie külaselts registreeriti 2005. aastal. Enne seda olime tegutsenud 3 aastat seltsinguna. Selle aja jooksul oleme kokku puutunud pea kõikvõimalike tegevustega, mis vabatahtliku töö tegijatel ette võib tulla. Korraldatud on suuri üritusi, talguid, koosolekuid, ringe-trenne, kokkusaamisi teiste külaseltsidega, käidud reisidel ja kirjutatud palju edukaid projekte mille käigus sai remonditud ja kaasajastatud ka Tagavere seltsimaja 1.korrus. Meile kuulub ka Saaremaa üks ühisköökidest, mida saavad vajadusel kasutada kõik soovijad oma toodete väärindamiseks.

Oleme oma tehtuga rahul ja täis indu edaspidisteks väljakutseteks.

Kuhu edasi?

2023.aasta 1.novembrist muutub meie tegevuses palju. Kui varem oldi oma seltsimaja tavakasutajad siis sellest kuupäevast kuulub kogu Tagavere Koolimaja kinnistu hoonestus ja õueala MTÜ poolt majandamisele. Meile on määratud kohaliku omavalitsuse poolt iga-aastane tegevustoetus, mille eest oleme võtnud kohustuse hoida  lugemistuba avatuna.

Suurimaks väljakutseks edaspidiseks on meie muinsuskaitse all oleva hoone välisfassaadi remont.

Lisaks seltsimajale on meie hoole alla usaldatud Tagavere vana kobarküla südames paiknev Lõkkeplatsi kinnistu. Lõkkeplatsi kinnistu on külaelanike poolt korda tehtud ja ära haljastatud. Palju abi on olnud sponsoritest.

 Edaspidised iga-aastased hooldustööd tehakse külakorda.

Kobarküla linnulennult ja Lõkkeplatsi külaplatsi korda tegijatele korraldatud tänuürituse video: 

 

 

Arengukava

Meie arengukava esimene 15.aastane periood hakkab lõppema ja pea kõik meie seatud eesmärgid on juba täidetud. Arengukava plaanime uuendada 2024. või 2025. aasta jooksul.

Arengukavaga saab tutvuda siin: https://drive.google.com/file/d/1YFHECAgLg4HfmegCiPuCrfvnMVt51aFs/view?usp=sharing